Acest website foloseste cookie-uri proprii și de la terți pentru a furniza vizitatorilor o experienta mult mai buna de navigare si servicii adaptate nevoilor si interesului fiecaruia. Mai multe informatii AICI
Mediants de ciocolata, Les Mendiants du Roy, Le Roy René, 140gr
In Provence, mediants (migdale, alune, smochine, struguri) reprezinta diferitele ordine religioase care au luat un juramant de saracie. Alune pentru augustini, smochine uscate pentru franciscani, migdale pentru carmeliti si stafide pentru ordinul dominicanilor. Chocolatiers du Roy René aduc un omagiu acestei traditii prin creatii care vor fi descoperite intr-o cutie de metal.
Creata in 1920 la Aix-en-Provence, Le Roy René este o afacere de familie, specializata in productia de cofetarie provensala. Cu vechime de peste un secol, compania noastra a trecut prin veacuri, perpetuandu-si know-how-ul si puritatea ingredientelor sale.
Intotdeauna au facut dulciurile folosind materii prime exceptionale, pe care le-au selectat cu meticulozitate. Lasa-ne sa te ducem intr-o calatorie unica, in Provence.
- Gramaj: 140 gr
- Producator: Le Roy René
- Tara de provenienta: Franta